Neposredno nakon rata, komunisti su u Istri pojačali bezbožnu propagandu i počeli su javno napadati Crkvu i Svetu Stolicu, optužujući je da stoji u službi talijanske nacionalističke politike. Bulešić je, na blagdan Svetih apostola Petra i Pavla 1945., održao homiliju u kojoj je opisao posebnu ulogu Prvaka apostolskog, koja i sada traje a sastoji se u služenju cijeloj Crkvi.

Pred Božić 1944. godine mladi župnik u Baderni vlč. Bulešić poslao je svojim župljanima pismenu poruku radosti, mira, Božje ljubavi – koju betlehemsko Dijete donosi svima: „gospodarima“ obitelji, ženama, mladima, djeci, onima koji su daleko od kuće ili u zarobljeništvu… Bl. Miroslav želi potaknuti svoje župljane na važnost slavlja božićnih blagdana. Ovo će pismo bl. Miroslava izazvati veliku reakciju od strane boljševika, o čemu će on progovoriti u božićnoj propovijedi.

Povodom današnjeg spomendana sv. Cecilije donosimo promišljanje bl. Miroslava Bulešića o njoj kao uzoru čistoće. 

Danas, 13. svibnja 2015., o blagdanu Gospe Fatimske, obilježavamo 95. obljetnicu rođenja našeg bl. Miroslava Bulešića.

Njegova posebna pobožnost prema Gospi Fatimskoj vidljiva je i iz njegovog zapisa u duhovnom dnevniku u studenom 1942., kada pod njzinu zaštitu stavlja sebe i novu akademsku godinu.

"Stavio sam se pod Tvoju zaštitu, o Majko Božja Fatimska! Sve hoću da uredim na slavu Božju i spas duša. Zato ću se vježbati u poniznosti, učenju i ljubavi do bližnjega! Pomozi mi, Bože! Daj mi dušu otvorenu do svih. Daj da se dijelim [razdajem] sa svima i u svemu."

Podkategorije

Ova web stranica koristi kolačiće

Ova web stranica koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posjetitelja stranice. Klikom na poveznicu 'Informacije' saznajte više o kolačićima. Klikom na poveznicu 'Prihvaćam' potvrđujete prihvaćanje kolačića na ovim stranicama.